^ Back to Top
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: اخبار رسمی یا جالب و یا خاطره درباره ی کنکور و امتحانات و دوران تحصیلات

ناظم انجمن
    تشکر شده 2,487 بار در 1,074 ارسال

Ranks Showcase

Cool اخبار رسمی یا جالب و یا خاطره درباره ی کنکور و امتحانات و دوران تحصیلات

به نام خدا

خب این تایپیک اخبار رسمی یا جالب یا خاطره درباره ی کنکور و امتحانات و دوران تحصیلات هست.

*هر کی خبر میزاره منبع یادش نره

ما سینه زدیم، بی‌صدا باریدند
    از هر چه که دم زدیم، آنها دیدند​
    ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    از آخر مجلس شهدا را چیدند
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

آیا میدانید مایکی ، 1771مین عضو دنیای کلاسیک هست؟

2. 3 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdi1250  (08-05-2014),Nina  (12-06-2014),SURIV  (09-28-2014)

ناظم انجمن

Ranks Showcase

پاسخ : اخبار رسمی یا جالب و یا خاطره درباره ی کنکور و امتحانات و دوران تحصیلات

سید احمد خمینی فرزند سید حسن خمینی در پستی توشت: امروز مطلع شدم ، دوستمان جناب آقاى على ولایى در کنکور ، رشته ى علوم انسانى رتبه ى اول را کسب نمود. خواستم ضمن عرض تبریک به ایشان و خانواده ى محترمشان ، یادى از مرحوم پدربزرگشان حضرت آیت الله توسلى کنم که بى تردید اگر در میان بود از این اتفاق بسیار خوشحال میشد.

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

4. 2 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdi1250  (08-05-2014),Nina  (12-06-2014)

ناظم انجمن

Ranks Showcase

رتبه های برتر آزمون سراسری گروه تجربی در تسخیر دختران خرم ابادی

نشریه فرهنگی و اجتماعی لور: مهسا دولت شاهی و فاطمه فاضلی فرد از خرم آباد موفق به کسب رتبه های چهارم و ششم گروه علوم تجربی آزمون سراسری شدند.

بنا به اعلام سایت سازمان سنجش نتایج کنکور سراسری کارشناسی سال 1393 اعلام شد و در سایت سنجش قرار گرفت.

از جمله نکات قابل توجه در این دوره از آزمون سراسری قرار گرفتن دو دختر از شهرستان خرم آباد در جمع رتبه های برتر گروه علوم تجربی است.

بنا براین گزارش مهسا دولت شاهی و فاطمه فاضلی فرد از خرم آباد موفق به کسب رتبه های چهارم و ششم گروه علوم تجربی آزمون سراسری شدند.

دختر موفق لرستان: : رشته پزشکی را برای خدمت به جامعه ادامه می‌دهم / از کتاب های کمک درسی استفاده نکردم

مهسا دولت شاهی: در دوران تحصیل اصلاً از کلاس‌های کنکور و تقویتی و یا استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی و جانبی استفاده نکرده‌ام و تنها با تلاش و حمایت خانواده‌ام توانستم این موفقیت را کسب کنم.

به گزارش لور مهسا دولتشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار کرد: هوش و استعداد من خدادادی بوده است و موفقیت خودم را تنها از سر لطف و محبت خداوند می‌دانم.

وی افزود: در دوران تحصیل اصلاً از کلاس‌های کنکور و تقویتی و یا استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی و جانبی استفاده نکرده‌ام و تنها با تلاش و حمایت خانواده‌ام توانستم این موفقیت را کسب کنم.
    دولتشاهی تصریح کرد: در دوران تحصیل و برای کنکور هیچ‌گونه تغییری در وضعیت زندگی روزمره این‌جانب ایجاد نشده است و ساعات مطالعه و استراحتم بر اساس روال گذشته بوده است.

رتبه چهارم کنکور تجربی کشور بیان کرد: در ابتدای تحصیل علاقه‌ای به تحصیل در رشته تجربی نداشتم و قصد داشتم در رشته ریاضی تحصیل کنم اما به‌دلیل شرایط جامعه و اینکه در رشته‌های فنی و مهندسی جایگاه مناسبی برای بانوان وجود ندارد مجبور به تحصیل در رشته تجربی شدم.

وی اظهار کرد: اکنون هدف اصلی‌ام تحصیل در رشته پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران است تا بتوانم با موفقیت در این رشته به جامعه خود خدمت ویژه‌ای داشته باشم.

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

6. 2 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ناظم انجمن

Ranks Showcase

داوطلبان برتر آزمون سراسری سال 93 روز گذشته معرفی شدند و از روز چهارشنبه فرصت انتخاب رشته برای آنها و سایر مجازین فراهم است در این فرصت، عده ای از رتبه اولی‌های کنکور در گزارش خبرگزاری مهر شرکت کرده و نظر خود را درباره شش سوال مهم مرتبط با کنکور و دانشگاه مطرح کردند.
    مهر: پیش از اعلام نتایج آزمون سراسری، همیشه 36 نفر نخست و برگزیده کنکور مشخص می شوند. در کنکور سراسری امسال هم 30 داوطلب برگزیده در سه گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و 6 داوطلب برگزیده در گروه های آزمایشی زبان و هنر مشخص شدند.

بر اساس آمارها، 2 استان تهران و اصفهان با 15 و 7 داوطلب، دارای بالاترین آمار رتبه های برتر کنکور 93 هستند.

همچنین از میان 36 برگزیده کنکور، 18 داوطلب را دختران و 18 داوطلب را پسران تشکیل می دهند.

در این گزارش با 10 تن از برگزیدگان این آزمون سوالاتی را مطرح کرده که پاسخهای جالب داوطلبان در ادامه می آید.

*سوال نخست: قصد انتخاب کدام رشته تحصیلی و دانشگاه را دارید؟

نگین یغمایی رتبه 2 گروه ریاضی: رشته مکانیک دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می کنم.

میعاد لقایی رتبه 8 گروه ریاضی: قصد تحصیل در دو رشته را دارم و مهندسی کامپیوتر و برق دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می کنم.

مهدی بخشی رتبه 10 گروه ریاضی: رشته برق دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می کنم.

آناهیتا نجفی رتبه 2 گروه تجربی: پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب می کنم.

مهسا دولتشاهی رتبه 4 گروه تجربی: پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب می کنم.

مهسان صمدی رتبه 5 گروه تجربی: دانشگاه اصفهان را انتخاب می کنم اما هنوز برای رشته تصمیمی نگرفته ام.

حسین خاکپور رتبه 10 گروه تجربی: قصد انتخاب رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران را دارم.

صدیقه ذبیحی رتبه 2 گروه انسانی: پژوهشگری در رشته علوم اجتماعی را انتخاب می کنم اما هنوز برای دانشگاه تصمیم نگرفته ام.

پوریا خانی رتبه 2 گروه انسانی: رشته حقوق دانشگاه تهران را انتخاب می کنم.

مهتا منصوری تهرانی رتبه 2 گروه هنر: رشته موسیقی در دانشگاه تهران را انتخاب می کنم.

آوا تدین رتبه 3 گروه هنر: رشته تئاتر دانشگاه تهران را انتخاب می کنم.

*سوال دوم: آیا خود را یک نخبه می دانید؟

نگین یغمایی رتبه 2 گروه ریاضی: فکر می کنم باشم.

میعاد لقایی رتبه 8 گروه ریاضی: راستش هنوز فکر نکرده ام.

مهدی بخشی رتبه 10 گروه ریاضی: خیر، چون تازه ابتدای راه هستم.

آناهیتا نجفی رتبه 2 گروه تجربی: افرادی که در یک رقابت سنگین شرکت می کنند و برتر می شوند می تواند شرایط نخبه شدن را داشته باشند.

مهسا دولتشاهی رتبه 4 گروه تجربی: نخبه که می دانم ولی فکر نمی کنم شایسته این القاب درشت باشم.

مهسان صمدی رتبه 5 گروه تجربی: نه.

حسین خاکپور رتبه 10 گروه تجربی: راستش را بخواهید، نه. چون نخبه کسی است که به طور مادرزادی استعدادی فراتر نسبت به سایر داشته باشد اما در کنکور ممکن است عده زیادی از داوطلبان اشتراکات هوشی داشته باشند.

صدیقه ذبیحی رتبه 2 گروه انسانی: پیش از این هم در المپیاد مدال کسب کرده بودم و خودم را یک نخبه می دانم.

پوریا خانی رتبه 2 گروه انسانی: تا حدودی.

مهتا منصوری تهرانی رتبه 2 گروه هنر: فکر نمی کنم نخبه باشم.

آوا تدین رتبه 3 گروه هنر: مثل اینکه به ما می گویند نخبه، دقیق نمی دانم.

*سوال سوم: موافق یا مخالف بومی سازی در کنکور هستید؟

نگین یغمایی رتبه 2 گروه ریاضی: تا حدی بله و تا حدی نه.

میعاد لقایی رتبه 8 گروه ریاضی: اطلاعات زیادی در این باره ندارم.

مهدی بخشی رتبه 10 گروه ریاضی: برای تهران نباید بومی سازی اعمال شود چون امکانات تهران بیشتر از سایر شهرهاست و ممکن است حق داوطلبان برتر سایر شهرها ضایع شود.

آناهیتا نجفی رتبه 2 گروه تجربی: این یک نکته مثبت است که دانشجویان در کنار خانواده ها باشند.

مهسا دولتشاهی رتبه 4 گروه تجربی: از یک نظر که دانشجو می تواند از امکانات تحصیلی سایر شهرهای کشور برخوردار شود لازم است که بومی سازی اجباری نباشد.

مهسان صمدی رتبه 5 گروه تجربی: بستگی به شهرها و رشته ها دارد.

حسین خاکپور رتبه 10 گروه تجربی: من موافق بومی سازی در کنکور نیستم و داوطلبان حق دارند در هر نقطه از کشور و هر دانشگاهی که تمایل داشته باشند، تحصیل کنند با بومی سازی حق تحصیل از دانشجویان مناطق محروم در دانشگاههای برتر کشور گرفته می شود.

صدیقه ذبیحی رتبه 2 گروه انسانی: بومی سازی و بودن در کنار خانواده خیلی خوب است و در شهر خودمان راحت تریم.

پوریا خانی رتبه 2 گروه انسانی: بومی سازی خوب است اما باید امکاناتی هم برای داوطلبان رتبه برتر در نظر گرفته شود.

مهتا منصوری تهرانی رتبه 2 گروه هنر: موافق بومی سازی نیستم.

آوا تدین رتبه 3 گروه هنر: از یک نظر خوب است که دانشجو نزد خانواده اش باشد و سفر از این شهر به آن شهر سختی دارد. اما از سوی دیگر باید به بحث کیفیت آموزش در دانشگاهها هم دقت کرد و منصفانه نیست بومی سازی به صورت مطلق اعمال شود.

*سوال چهارم: آیا موافق ارائه تسهیلات مالی و تحصیلی به نفرات برتر کنکور هستید؟

نگین یغمایی رتبه 2 گروه ریاضی: بله موافق هستم.

میعاد لقایی رتبه 8 گروه ریاضی: با ارائه تسهیلات به برترینهای کنکور موافقم و بهتر است معافیت سربازی برای برترینها در نظر گرفته شود.

مهدی بخشی رتبه 10 گروه ریاضی: لازم است این حمایتها به دانشجویانی که در حوزه اختراعات بیشتر فعالیت می کنند اختصاص داده شود.

آناهیتا نجفی رتبه 2 گروه تجربی: بله موافقم.

مهسا دولتشاهی رتبه 4 گروه تجربی: البته که موافق هستم چون استعداد رتبه های برتر به هدر نمی رود و فرصت بیشتری برای خدمت به کشور دارند.

مهسان صمدی رتبه 5 گروه تجربی: کاملاً موافق هستم.

حسین خاکپور رتبه 10 گروه تجربی: من موافق ارائه تسهیلات هستم اما ممکن است عده ای به حمایت مالی نیاز نداشته باشد ولی بهتر است امکانات تحصیلی در اختیار رتبه های برتر کنکور قرار داده شود.

صدیقه ذبیحی رتبه 2 گروه انسانی: من موافق ارائه تسهیلات تحصیلی هستم و اتفاق خوبی است اما درباره تسهیلات مالی نظری ندارم.

پوریا خانی رتبه 2 گروه انسانی: لازم است.

مهتا منصوری تهرانی رتبه 2 گروه هنر: لازم است این امکانات در اختیار رتبه های برتر کنکور قرار گیرد.

آوا تدین رتبه 3 گروه هنر: مخالف نیستم چون رتبه برتر کنکور شدن سختی هایی دارد که لازم است از داوطلبان حمایت شود.

*سوال پنجم: آیا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید؟

نگین یغمایی رتبه 2 گروه ریاضی: بعد از لیسانس به این موضوع فکر می کنم.

میعاد لقایی رتبه 8 گروه ریاضی: هنوز تصمیم نگرفته ام.

مهدی بخشی رتبه 10 گروه ریاضی: فکر نکرده ام.

آناهیتا نجفی رتبه 2 گروه تجربی: هنوز به این موضوع فکر نکرده ام.

مهسا دولتشاهی رتبه 4 گروه تجربی: اگر امکان دانشگاهی و خانوادگی فراهم باشد استقبال می کنم اما ترجیحم این است تا جایی که می توانم در ایران خدمت کنم.

مهسان صمدی رتبه 5 گروه تجربی: تصمیم نگرفته ام.

حسین خاکپور رتبه 10 گروه تجربی: به این موضوع فکر نکردم اما اگر موقعیت ایجاد شود قصد حضور در خارج از کشور را دارم.

صدیقه ذبیحی رتبه 2 گروه انسانی: هنوز تصمیم نگرفتم.

پوریا خانی رتبه 2 گروه انسانی: اگر شرایط مهیا باشد حتماً این کار را انجام می دهم.

مهتا منصوری تهرانی رتبه 2 گروه هنر: بله، به این دلیل که در رشته من شرایط ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر وجود ندارد.

آوا تدین رتبه 3 گروه هنر: فعلاً برنامه ای ندارم.

*سوال ششم: به نظر شما کنکور بهترین راه حل ورود به دانشگاه است؟

نگین یغمایی رتبه 2 گروه ریاضی: شانس قبولی خود را از طریق کنکور بیشتر دیدم.

میعاد لقایی رتبه 8 گروه ریاضی: روش مناسبی است.

مهدی بخشی رتبه 10 گروه ریاضی: راه حل دیگر به جز کنکور فعلاً نیست و نمی شود کنکور نباشد.

آناهیتا نجفی رتبه 2 گروه تجربی: تا حدی بله.

مهسا دولتشاهی رتبه 4 گروه تجربی: مناسب ترین روش برای ورود به دانشگاه کنکور است و اطمینان بیشتری برای پذیرش وجود دارد.

مهسان صمدی رتبه 5 گروه تجربی: روش مناسبی است.

حسین خاکپور رتبه 10 گروه تجربی: بله،راه حل مناسبی است به این دلیل که میزان داوطلبان هنوز زیاد است و اگر قرار باشد پذیرش بر اساس امتحانات پایان ترم و معدل باشد تعداد برگزیدگان بیشتر از سایر داوطلبان می شود و نمی تواند پذیرش درست و دقیقی باشد.

صدیقه ذبیحی رتبه 2 گروه انسانی: وقتی امتحان در یک روز باشد ممکن است برای عده ای از داوطلبان مشکلاتی ایجاد شود از این رو با سابقه تحصیلی خیلی موافق تر هستم.

پوریا خانی رتبه 2 گروه انسانی: من موافق کنکور هستم.

مهتا منصوری تهرانی رتبه 2 گروه هنر: در کنکور گروه هنر مشکلات زیادی وجود دارد و این سوالات در حد و اندازه یک داوطلب 18 ساله کنکور نیست. منابع نامحدودند و دانش آموزان با مشکلاتی مواجه هستند.

آوا تدین رتبه 3 گروه هنر: فکر نمی کنم مناسبترین راه حل باشد.

قابل توجه متقاضیان ورود به دانشگاه، اکثر این داوطلبان بدون شرکت در کلاسهای کنکور و صرفاً با درس خواندن در منزل و شرکت در کلاسهای فوق برنامه مدرسه توانسته اند در آزمون برتر شوند.

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

8. 2 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ناظم انجمن

Ranks Showcase

بعد از اعلام نتیجه ‌‌فقط می‌خندیدم/برای کنکور تفریحاتم را تعطیل نکردم/کلاس کنکور نرفتم

بعد از اعلام نتیجه ‌‌فقط می‌خندیدم/برای کنکور تفریحاتم را تعطیل نکردم/کلاس کنکور نرفتم

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، «صدرا صفادوست» ‌به عنوان رتبه سوم ‌رشته ‌ریاضی و فیزیک در کنکور 93 توانسته پرچم علمی تبریز را بالا نگه دارد.

صدرا متولد 31 شهریور سال 75 و در دبیرستان تیزهوشان شهید مدنی تبریز درس خوانده است. به بهانه همین رتبه سومی سراغ او رفتیم تا از حس و حالش بعد از اعلام این نتایج بشنویم.

چطور این خبر به شما رسید ؟ شوکه نشدید ؟

خبر امروز به طور عمومی از طریق رسانه‌ها اعلام شد ولی دیروز با من تماس گرفته و خبر این رتبه سومی را اعلام کردند. راستش ما مسافرت بودیم و زمانی هم که تماس گرفته شد در جاده برگشت با خانواده در ماشین بودیم. خیلی غافلگیر شدم و از خوشحالی فقط می‌خندیدم.

انتظار رتبه سوم را داشتید ؟

انتظار رتبه خوب را داشتم ولی اینکه رتبه سوم باشم نه.

قبلا هم کنکور داده بودید ؟

نه این اولین بار بود که در کنکور شرکت می‌کردم و تا قبل از این فقط در آزمون‌های کانون شرکت داشتم که خوب تراز آن آزمون‌ها هم همیشه تک رقمی و خوب بود.

حالا برنامه‌تان برای انتخاب رشته چیست ؟ همین تبریز می‌مانید ؟

به طور 99 درصد انتخابم رشته مهندسی کامپیوتر و گرایش نرم‌افزار است ولی چون در دانشگاه تبریز این رشته را نداریم، دانشگاه صنعتی شریف انتخاب من است.

یعنی فکر می‌کنید اگر دانشگاه تبریز نرم‌افزار داشت همین جا را انتخاب می‌کردید ؟

نمی‌دانم راستش باید بیشتر فکر می‌کردم. (با خنده )

تصور عمومی از رتبه‌های تک رقمی کنکور این طور است که به طور کلی زندگی را تعطیل می‌کنند و فقط درس می‌خوانند. این در مورد شما چقدر صدق می‌کرد؟

راستش من اصلا زندگی‌ام را تعطیل نکرده بودم و همان تفریحات همیشگی خودم مثل کار با کامپیوتر و اینترنت و تماشای تلویزیون را در برنامه‌ام داشتم. فقط هر روز صبح از ساعت 11 صبح آغاز به درس خواندن می‌کردم و تا عصر این روند ادامه داشت ولی باز در این مدت هم استراحت‌های کوتاه داشتم. هیچ وقت نشده بود که تا دیر وقت بنشینم و درس بخوانم.

تابستان گذشته این روزها را چطور گذرانده بودید و چقدر به طور روزانه و هفتگی مطالعه داشتید ؟

در واقع تابستان هیچ مانعی در برنامه‌ریزی من ایجاد نکرده بود و همچنان با همان ساعت‌های قبلی پیش می‌رفتم. تا قبل از عید روزانه 6 ساعت درس می‌خواندم و بعد از عید هم روزانه 8 ساعت. به تعبیری یعنی هقته‌ای 56 ساعت.

یعنی فقط خودتان درس می خواندید؟ کلاس کنکور و... هیچ تاثیری در درس خواندن شما نداشت؟

نه اصلا کلاس کنکور و کتابخانه نرفتم و فقط در خانه خودم درس می‌خواندم. به هر حال کانون خودش برنامه داشت و منم با همان برنامه پیش می‌رفتم و سعی می‌کردم عقب نمانم. در این بین برادرم هم مشاور خوبی بود چرا که چند سال قبل از من کنکور داده بود و او هم با رتبه خوبی در دانشگاه تبریز قبول شده بود.

از چه زمانی شروع به درس خواندن برای کنکور کردید و با برنامه جدی تری پیش رفتید ؟

از سال دوم دبیرستان به کنکور فکر می‌کردم ولی از سال سوم این برنامه‌ریزی جدی‌تر شد.

چه پیشنهادی برای کسانی که سال آینده کنکور می‌دهند دارید؟ همین برنامه هفته‌ای 42 تا 56 ساعت را پیش بگیرند؟

شاید یک دانش‌آموز با ساعت مطالعه کمتر از من بازدهی بیشتر داشته باشد. اصل اول این است که باید به یک خود شناسی رسید تا بداند چه حجم مطالعه‌ای برای او مناسب است و حداکثر توانایی او چقدر است.

گفت‌وگو از سحر فکردار

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

10. 2 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ناظم انجمن

Ranks Showcase

نام های 10 رتبه اول رشته ریاضی کنکور سال 86 را پیدا کردیم و در شبکه های اجتماعی و وب سایت های دانشگاه های خارجی آنها را جستجو کردیم. نتایج حیرت انگیز بود! آمریکا، کانادا، سوییس و البته ایران مقاصد این دانشجویان است که هر کدام برای خودشان دنیایی دارند.
    کافی است یک بار به دانشگاه شریف سر بزنید تا با یک ضرب المثل روتین میان این دانشجویان آشنا شوید: «قبولی در دانشگاه شریف مهر ورود به دانشگاه های معتبر دنیاست.» همه ما داستان های زیادی از دانشجویان رتبه های برتر کنکور شنیده ایم که پس از پایان تحصیل خود سریعا جذب یکی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور شده اند و اصطلاحا به جمع فرار مغزها پیوسته اند.

در شبکه های اجتماعی هم عکسی دست به دست میان کاربران می چرخد که رتبه های برتر کنکور سال 81 در حال حاضر مشغول به چه کار هستند. همه این موارد به سوژه هفت صبح تبدیل شد و تصمیم گرفتیم همین موضوع را برای رتبه های برتر کنکور سال 86 دنبال کنیم. دلیل مبنا قرار دادن سال 86 هم آن بود که طبق حساب و کتاب های ما ورودی های آن سال در حال حاضر باید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل باشند و به همین دلیل می توان وضعیت ادامه تحصیل آنها را رهگیری کرد!

نام های 10 رتبه اول رشته ریاضی کنکور سال 86 را پیدا کردیم و در شبکه های اجتماعی و وب سایت های دانشگاه های خارجی آنها را جستجو کردیم. نتایج حیرت انگیز بود! آمریکا، کانادا، سوییس و البته ایران مقاصد این دانشجویان است که هر کدام برای خودشان دنیایی دارند. یکی در سوییس فوق لیسانس خود را تمام کرده و عکس های خود در ورزشگاه نیوکمپ بارسلون را منتشر می کند، یکی دیگر دانشجوی دکترا در شهر کالیفرنیا شده و چند نفر هم ادامه تحصیل در ایران را به خارج از کشور ترجیح داده اند. رهگیری هفت صبح را در ادامه می خوانید.

1- نوید نادری علی زاده از قائمشهر

نفر اول کنکور ریاضی در سال 86 که در آن زمان حتی ریاضی خود را 100 درصد زده بود در حال حاضر در مقطع دکترای مهندسی برق دانشگاه کُرنل در نیویورک آمریکا تحصیل می کند. او کارشناسی خود را در برق شریف با معدل 18.93 به پایان رسانده بودو پس از آن، تحصیل در خارج از کشور را انتخاب کرد.

2- حسین فرزین از اهواز

از وضعیت رتبه دوم رشته ریاضی خبری در دسترس نیست.

3- سلمان فرجی از شمیرانات

رتبه سومدانشگاه برق شریف پس از اتمام دوره کارشناسی، کشور سوییس را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده است. او به تازگی فوق لیسانس خود از دانشگاه تحقیقاتی EPFL را با نمره 6 از 6 به پایان رسانده و در حال حاضر مشغول تحصیل در مقطع دکتراست و در همین دانشگاه نیز مشغول به کار شده است.

4- سیامک زمانی دادانه از سنندج

او جزو آن دسته از دانشجویان برق شریف است که فعلا تحصیل در ایران را انتخاب کرده و در حال حاضر مشغول گذراندن کارشناسی ارشد در این دانشگاه است.

5- احسان مشایخ از تهران

نفر پنجم رشته ریاضی در سال 86 هم ماندن در ایران را به تحصیل در کشورهای خارجی ترجیح داده است. او برخلاف نفرات رتبه های برتر کنکور ریاضی، رشته مکانیک شریف را انتخاب کرده و در حال حاضر در مقطع ارشد این دانشگاه در همان رشته مکانیک در حال تحصیل است.

6- سید شهاب الدین میرجلیلی از یزد

دانشگاه استندفورد آمریکا جایی است که او در حال حاضر مشغول تحصیل در آن است. او هم رشته مکانیک را انتخاب کرده بود و برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به این دانشگاه رفت و در حال حاضر هم دانشجوی مقطع دکترا در رشته مکانیک همان دانشگاه است.

7- محمد علی آذرخش از تهران

دانشجوی شریف دانشگاه تهران ترجیح داده فوق لیسانس را نیز در ایران بگیرد و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شریف، تحصیل در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران را انتخاب کرده و به تازگی از آن فارغ التحصیل شده است.

8- میلاد تجویدی از تهران

رتبه 8 کنکور سراسری سال 86، کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده است. او در حال حاضر دانشجوی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه Calgary کانادا است.

9- مریم اسلامی از شیراز

تنها دختر حاضر در میان 10 نفر برتر کنکوری های سال 86 هم کانادا را به عنوان محل ادامه تحصیل خود انتخاب کرده است. او در رشته مهندسی مکانیک تحصیل می کرد و فوق لیسانس را هم در همین رشته در کانادا ادامه می دهد.

10- علی جوادی ابهری از شمیرانات

مهندسی برق دانشگاه پرینسون آمریکا جایی است که او در حال حاضر مشغول تحصیل در آن است. جوادی پس از پایان دوره کارشناسی خود به آمریکا رفته و پس از پایان مقطع فوق لیسانس در حال حاضر مشغول تحصیل در سال دوم مهندسی برق مقطع دکترای پرینسون است.

منبع:مجله سپیده دانایی

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

12. 2 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ناظم انجمن

Ranks Showcase

اول نمرۀ کانکور: آرزوی من آوردن تغییر مثبت در زندگی زنان است

شهره، اول نمره امتحان کانکور افغانستان می گوید که تغییر مثبت در زندگی زنان افغان، اولویت کاری وی بعد از ختم تحصیلات عالی اش می باشد.

به گزارش روزگارنو، به نقل از «پژواک» افغانستان، شهره ١٧ ساله که باشنده شهر مزار شریف ولایت بلخ می باشد درامتحان کانکور سال ١٣٩٢ هجرى شمسى با کسب ٣٥٢ نمره مقام اول را از آن خود کرد وبه پوهنتون طب معالجوی کابل راه یافت.

اول نمره کانکور در یک مصاحبۀ اختصاصی با آژانس خبری پژواک گفت که وی پس از آن که از مضمون امور دینی در صنف چهارم مکتب مشروط شد، زندگی تعلیمی زندگی اش تغییر یافت و با تشویق خانواده به فراگیری تعلیم بیشتر و استفاده از وقت به این جایگاه رسید.

شهره به راحتی برای این مصاحبه حاضر شد؛ حجاب سیاه رنگ اش را پوشید وبا شجاعت صحبت اش را آغاز کرد و برنامه های بزرگ زندگی اش را شریک ساخت.

شهره گفت که متعلم لیسۀ تجربوی شهرمزارشریف ولایت بلخ بوده است و در ٦ سالگی وارد مکتب شده واز صنف هفت تا ١٢ اول نمرۀ صنف خود باقی ماند.

اول نمره کانکور افزود که راز بزرگ پیروزی اش در این بوده است که وی بجای بدست آوردن درجه، برای کسب علم درس خوانده است و در این راستا، افزون بر تلاش فردی، محیط خانواده و بیرون به وی کمک کرده است.

شهره گفت که پدرش عبدالواحد قادری و مادرش، پشتنه قادری دارای تحصیلات عالی هستند و درپوهنتون بلخ درس می دهند. وی گفت که فرزند چهارم خانواده است و پنج خواهر و سه برادر دارد که بدون از برادر کوچکش، همه دارای تحصیلات هستند.

عبدالواحد قادری پدر وی واستاد پوهنتون تعلیم وتربیۀ بلخ می گوید که راز موفقیت دخترش، داشتن برنامه منظم و تلاش زیاد بوده است.

وی گفت که به عنوان یک پدر، هیچ گاه ندیده است که دخترش مصروف آموزش و به فکر آینده اش نباشد.

شهره نیز گفت که در ٢٤ ساعت شبانه روز، بدون ٦ساعت خواب، بیشتر وقت خود را برای درس خواندن و یا تدریس دیگر دانش آموزان سپری کرده است.

اول نمره کانکور افغانستان از حمایت اعضای خانواده اش از جمله از دوستی و مهربانی پدرش یاد کرد که پشتیبانش بوده اند.

شهره گفت: " به یاد دارم که در امتحان چهارونیم ماهۀ صنف چهارم در مضمون دینیات مشروط شدم، پدر قهر نشد، کتاب های اسلامی و سی دی های دروس اسلامی را برایم آورد و بر من باور کرد که درس خوانده می توانم و همین بود که در امتحان سالانه به عنوان سوم نمره کامیاب شدم."

به گفته وی، پوهنځى های تعليم وتربيه و طب پوهنتون بلخ و ليسۀ تجربوی در پیرامون خانه شان قرار دارد و از همین لحاظ در یک محیط تعلیمی بزرگ شده است.

شهره افزون بر توجه زیاد به امور تعلیمی خود، در کار های خانه نیز با دیگر اعضای خانواده کمک کرده است.

پشتنی قادری، مادر شهره به پژواک گفت که هیچ گاه به شهره نگفته است که چرا درس نمی خواند.

خانم قادری افزود که شهره نه تنها درس اش را به وقت اش می خواند، بلکه در تمامی کار های خانه سهم می گرفت و سه خود را به خوبی انجام می داد.

شهره اما از تمامی دختران خواست تا از امکانات موجود بهره بگیرند ودامن تعلیم را رها نکنند.

اولین نمره کانکور افغانستان گفت که اگر یک دختر از شرایط فعلی افغانستان بخصوص از شرایط شهرها استفاده کند، تغییر مثبت در امور آموزشی دختران بعید نخواهد بود.

وی در عین حال خاطر نشان کرد که از مشکلات موجود در برابر تعلیم دختران در کشور رنج می برد اما گفت که امکان برطرف کردن این مشکلات نیز وجود دارد.

شهره گفت که هیچ گاه به خاطر درجه درس نخوانده است اما اکنون که اول نمره کانکور شده است خوشحال است و هدف و آرزویش این است تا مقطع (Ph.D) در رشتۀ طب درس بخواند، یک شفاخانۀ بزرگ در کشور ایجاد نماید و برای آوردن تغیر مثبت در زندگی زنان کار کند.

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

14. 2 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ناظم انجمن

Ranks Showcase

مرگ صاحب رتبه ممتاز کنکور در تصادف

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرکزی از مرگ نخبگان علمی کشور و دارنده رتبه ممتاز در کنکور سراسری در برخورد پژو با قطار خبر داد.
    به گزارش ایسنا منطقه مرکزی، به نقل از پلیس، سرهنگ ابوالفضل امیدی در بازدید از صحنه سقوط خودروی سواری از پل کمربندی شمالی اراک و برخورد با یک قطار درباره جرئیات این حادثه گفت: ساعت 13 و 18 دقیقه روز جمعه 17 مردادماه گزارش یک فقره تصادف در کمربندی شمالی شهر اراک به مرکز فوریت‌های پلیس 110 شهرستان اعلام شد. واحدهای امدادی و انتظامی به محل اعزام و در بررسی صحنه مشاهده کردند که یک دستگاه خودروی ال 90 با یک دستگاه خودروی پژوی سواری برخورد و به دنبال آن پژوی سواری نیز بعد از برخورد به پایین پل سقوط و به قطاری در حال تردد برخورد کرده است.
    امیدی گفت: در این سانحه یک دستگاه خودروی سواری ال 90 و پژو 405 با یک دیگر برخورد جزئی داشته‌اند که این برخورد تعادل هر دو خودرو را برهم زده و راننده خودروی پژو به علت عدم‌توانایی در کنترل وسیله‌نقلیه بعد از برخورد با گاردریل‌ها از پل سقوط می‌کند و در این حین نیز قطاری که از زیر پل در حال عبور بوده با خودروی سواری برخورد می‌کند که در این سانحه چهار نفر از شهروندان جان خود را از دست می‌دهند.
    وی اضافه‌کرد: با توجه به شدت سانحه بلافاصله تیمی پنج نفره از کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی بررسی صحنه را به دقت مورد بررسی قرار دادند که در علت سانحه تغییر مسیر ناگهانی از جانب خودرو پژو 405 نسبت به خودرو ال 90 به میزان 50 درصد و به میزان 50 درصد نیز عدم رعایت نظامات دولتی از جانب شهرداری به علت عدم نصب گاردریل و حفاظ ایمن در کناره پل مؤثر بوده است.
    نبود تابلوهای هشداری و نقص گاردریل در این سانحه مشهود است
    رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در ادامه با اشاره به اینکه قبلا نیز این نقطه به عنوان یکی از محل‌های حادثه‌خیز شهر اراک از سوی پلیس اعلام شده بود تصریح‌کرد: در بررسی تصادف مشخص شد به علت عدم نظارت کافی، پیچ گاردریل‌ها در این نقطه به صورت یک در میان بسته شده بود که در این حالت هم، به جای بستن شش یا هفت پیچ یک عدد پیچ موجود بوده و گاردریل‌ها حالت فنریت نداشته و این عامل باعث شده که گاردریل کناره پل خوابیده و خودرو از پل سقوط کند.
    وی با اشاره به عدم وجود تابلوهای هشدار در این محل ادامه داد:‌ در این قبیل نقاط لازم است که گاردریل‌ها به صورت دوبل استفاده شود اما به علت این کم‌توجهی، در بررسی صحنه سهم سازمان دخیل در بروز این سانحه نیز به میزان 50 درصد اعلام شد.
    لزوم توجه به دیگر نقاط حادثه‌خیز در اراک
    امیدی به نقاط حادثه‌خیز دیگر در شهر اراک نیز اشاره کرد و افزود: قسمتی از خیابان بالای شهر سنجان، کمربندی جنوبی بالای شهرک ولیعصر(عج)، بخشی از جاده فراهان، دوربرگردان کمربندی شمالی، ‌ورودی میدان امام و شکل هندسی میدان، پل زیر گذر بیمارستان شهرک گردو از جمله نقاطی هستند که از سوی پلیس به عنوان نقاط حادثه‌خیز استان به دستگاه‌های مرتبط اعلام شده و برخی در آن نقاط نیز سوانحی به وقوع پیوسته است.
    مسئولان بر مرتفع‌سازی نقاط حادثه‌خیز تسریع و همت گمارند
    رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرکزی بار دیگر به سانحه تلخی که موجب مرگ چهار شهروند شد اشاره کرد و گفت: یکی از کشته‌شدگان این سانحه از نخبگان علمی کشور و دارای رتبه ممتاز در کنکور سراسری بود.
    وی بر لزوم پیشگیری از تکرار این سوانح، تأکید کرد و گفت: در سال جاری بر رعایت حقوق شهروندی در بازدید کارشناسان پلیس راهور تأکید شد و نقش سازمان‌های دخیل در بروز سوانح رانندگی حتما لحاظ خواهد شد.

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

16. 2 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Nina  (12-06-2014),SURIV  (08-09-2014)

ناظم انجمن

Ranks Showcase

کودکان محروم از تحصیل/تصاویر

گروه جامعه: در حالی میلیون‌ها دانش آموز ایرانی امروز آغاز سال تحصیلی جدید را جشن گرفتند که تعدادی از کودکان از این نعمت محروم هستند.
    http://www.baharnews.ir/

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

18. 2 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdi1250  (09-24-2014),Nina  (12-06-2014)

ناظم انجمن

Ranks Showcase

جعل سند برای ثبت نام در دانشگاه‌

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جاعل و کلاهبرداری خبر داد که اقدام به جعل اسناد آموزشی برای ثبت نام در دانشگاه‌های تراز اول کشور کرده بود.

به گزارش ایسنا، در بیست و پنجم شهریور ماه امسال یک فقره پرونده وقوع جعل مدارک دانشگاهی از شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران ، جهت انجام تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و بررسی‌های اولیه بر روی پرونده نشان داد که خانمی به همراه دختر خود جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی به یکی از دانشگاه های تهران مراجعه داشته که در بررسی صورت گرفته از سوی پرسنل دانشگاه مشخص می شود کلیه مدارک و فرم های مربوط به قبولی‌شان در دانشگاه، مجعول است؛ لذا موضوع از سوی حراست دانشگاه مربوطه به کلانتری 163 ولنجک اطلاع داده شده و این مادر و دختر به کلانتری منتقل می شوند .

براساس گزارش پلیس، در تحقیقات از این مادر و دختر ، مادر پس از اطلاع از مجعول بودن اوراق ثبت نام دخترش در دانشگاه از فردی بنام احسان شکایت کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "چندی پیش با فردی به نام دکتر "احسان . و" آشنا شدم؛ این شخص خود را عضو هیأت علمی دانشگاه معرفی کرد و مدعی بود که قادر است تا امکان تحصیل فرزندانم را در دانشگاه های برتر کشور فراهم آورد؛ به این بهانه مبلغ 50 میلیون تومان از من گرفت و پس از مدتی مدارکی دال بر ثبت‌نام فرزندانم را در دو دانشگاه شهر تهران تحویل بنده داد اما پس از مراجعه به دانشگاه ... عوامل حراست آن دانشگاه متوجه جعلی بودن مدارک شده و موضوع را به کلانتری 163 ولنجک اطلاع دادند " .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی خودروی سواری متهم شده که بلافاصله محل سکونت وی در منطقه گیشا شناسایی شد ؛ در تحقیقات نامحسوس از محل سکونت متهم ، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه وی شدند و نهایتا متهم "احسان . و" ( 32 ساله ) در 28 شهریور ماه دستگیر شد.

در بازرسی از مخفیگاه متهم ده‌ها فقره نامه و اسناد منتسب به وزارتخانه های مختلف و همچنین بانک های خصوصی و دولتی کشف و ضبط شد که تمامی آنها مجعول بودند .

با توجه به اسناد و مدارک مجعول بدست آمده ، متهم که چاره ای جز اعتراف نداشت صراحتا به چندین فقره کلاهبرداری با استفاده از اسناد مجعول اعتراف کرد ؛ متهم در اظهارات خود علاوه بر اعتراف صریح به "فروش اسناد و مدارک مجعول مربوط به پذیرش افراد در دانشگاه های مختلف کشور" عنوان کرد که تحت عنوان "نماینده وزارتخانه های مختلف دولتی" نیز اقدام به کلاهبرداری نموده است ؛ از جمله این موارد ، متهم بدین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری از مدیر یکی از هتل های کشور در شمال کشور کرده بود و در چندین مرحله اقدام به گرفتن مبلغ چند میلیون تومانی کرده بود که مدارک و نامه های جعلی مربوط به آن در مخفیگاه متهم کشف شد .

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "با توجه به اوراق و مدارک بدست آمده از مخفیگاه و همچنین اعتراف صریح متهم به دهها فقره کلاهبرداری با استفاده از جعل عناوین دولتی و همچنین اوراق و مدارک دولتی مجعول ، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است " .

ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
    (میلاد عرفان‎پور)

Friday, May 16, 2014
    برابر است با
    جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

20. 2 کاربر مقابل از مایکی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdi1250  (09-24-2014),Nina  (12-06-2014)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین